رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۱ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Thursday 28 October
  • دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 - 05:51
  • کد خبر : 10301
  • مشاهده : 226 بازدید
  • پیشخوان » میلکان
  • چاپ خبر : نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم درخردادماه ۱۳۹۹ اعلام شد
رییس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم درخردادماه ۱۳۹۹ اعلام شد

رییس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اعلام نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خردادماه ۱۳۹۹ خبر داد. به گزارش میلکان آنلاین؛ فردین یاوری، گفت: با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا و تغییر در فرآیند آموزش در سال تحصیلی ۹۹_ ۱۳۹۸ به شرح ذیل می‌باشد: […]

رییس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمانشاه از اعلام نحوه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خردادماه ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش میلکان آنلاین؛ فردین یاوری، گفت: با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا و تغییر در فرآیند آموزش در سال تحصیلی ۹۹_ ۱۳۹۸ به شرح ذیل می‌باشد:

 ۱- فرآیند آموزش حضوری، طبق بررسی‌های انجام گرفته از اول مهرماه تا پایان بهمن ماه استمرار داشته و ۸۰ درصد محتوای کتب درسی به صورت حضوری تدریس شده است.

۲- از اول اسفند ماه تا پایان سال تحصیلی جاری، ۲۰ درصد باقی‌مانده محتوای کتب درسی به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، ابتکارات دبیران محترم در بستر پیام‌رسان‌ها و نیز شبکه شاد تدریس می شود.

در طراحی سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم نیز دو بخش در نظر گرفته شده است:

۱- سؤالات الزامی؛ برای کسب ۱۶ نمره از ۸۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت حضوری تدریس شده است و دانش‌آموزان ملزم به پاسخگویی به تمام سؤالات آن هستند.

۲- سؤالات انتخابی؛  برای کسب ۴ نمره که در دو نوع طراحی می‌شوند، نوع اول از ۲۰ درصد محتوای کتب درسی که به صورت غیرحضوری تدریس و نوع دوم از محتوای ۸۰ درصدی که به‌صورت حضوری تدریس شده است در این بخش دانش‌آموزان اختیار دارند سؤالاتی را که برای پاسخگویی آن‌ها آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند. 

بدیهی است در این شیوه‌نامه ضمن ارزش‌گذاری به تلاش دانش‌آموزان و همکارانی که آموزش‌های غیرحضوری را دنبال کرده‌اند، به همه دانش‌آموزان، به‌ویژه افرادی که به هر دلیل نتوانسته‌اند از آموزش‌های غیرحضوری استفاده کنند نیز با پاسخگویی کامل به سؤالاتی که از بخش تدریس حضوری طرح شده، فرصت کسب نمره ۲۰ داده می شود تا به‌دلیل عدم دسترسی به آموزش‌های غیرحضوری حقی از آنها تضییع نشود. همچنین به جهت تعیین دقیق محتوای کتب درسی در قالب دو بخش ۸۰ و ۲۰ درصد، برای تمام موضوعات درسی پایه دوازدهم، عناوین دروس و محدوده مورد نظر برای هر عنوان کتاب تعیین و در جدول پیوست مشخص شده است که توجه دانش‌آموزان عزیز به آن جلب می‌شود.

یاوری افزود: همچنین برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه های امتحانی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۹۶۸ دانش‌آموز به دو گروه تقسیم شده اند:

گروه اول، دانش‌آموزان رشته های علوم تجربی و ریاضی- فیزیک

گروه دوم، دانش‌آموزان رشته‌های ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی ، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی نظام قبلی

که  برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بین صندلی ها  ۱٫۸ تا ۲ متر فاصله در نظر گرفته شده و حوزه‌های امتحانی نیز به تعداد کافی پیش‌بینی و مهیا شده است. همچنین تدابیری اتخاذ شده که با جلب همکاری مراقبین سلامت و کارشناسان شبکه‌های بهداشت و درمان، سلامت دانش‌آموزان رصد و آن‌ها ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شوند و در فاصله هر جلسه امتحان تا امتحان بعدی،  سالن، صندلی‌ها و ملزومات حوزه‌ها ضدعفونی شوند.

اخبار مرتبط

نظرات