رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۲ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Tuesday 19 October
  • پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 - 05:17
  • کد خبر : 10237
  • مشاهده : 186 بازدید
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه ای معابر کرمانشاه اجرا می شود/ کرمانشاه پیشتاز در راه اندازی سامانه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: به منظور اعمال سیاست‌های مدیریت عرضه ترافیک و جلوگیری از تراکم پارک خودرو در حاشیه معابر و اعمال عدالت در توزیع فضاهای پارک خودرو در معابر سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه ای معابر اجرا می شود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: به منظور اعمال سیاست‌های مدیریت عرضه ترافیک و جلوگیری از تراکم پارک خودرو در حاشیه معابر و اعمال عدالت در توزیع فضاهای پارک خودرو در معابر سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه ای معابر اجرا می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، دکتر محسن ارجمندی اظهار داشت: سال‌هاست کلانشهرها مخصوصاً کرمانشاه دچار ترافیک سنگین در معابر پر تردد است که یکی از عوامل پارک دوبل و عدم توزیع عادلانه جایگاه پارک در این معابر است.

وی ادامه داد: به همین منظور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با همکاری سازمان سرمایه گذاری شهرداری و ستاد فرماندهی راهور مرکز استان کرمانشاه درصدد راه اندازی سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه معابر شهری در کرمانشاه است.

ارجمندی در خصوص این طرح گفت: این طرح بر مبنای جلوگیری از تراکم پارک عدم پارک دوبل در معابر پرتردد و توزیع عادلانه جایگاه پارک و استفاده عمومی از معابر برای کلیه اقشار جامعه سیاست گذاری شده است.

این مقام مسوول گفت: این طرح به استناد اصل يکصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و همچنین آییننامه اجرایی تبصره (۱) ماده (۱۵) قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي مصوب ۴ بهمن ۱۳۹۴ هیأت وزیران، شهرداری ها مکلفند در معابر شهری پر ترافیک، تجهیزات لازم را برای اخذ هزینه پارک خودرو فراهم آورند.

وی افزود: در همین راستا جهت کاهش ترافیک مبادی مرکزی شهر، توزیع عادلانه فضای پارک برای تمامی شهروندان با توجه به کمبود فضای پارک موجود، محاسبه دقیق و عادلانه مبلغ پارک به میزان استفاده از محل پارک و تبدیل پارکهای بلند مدت به پارکهای کوتاه مدت، جهت مدیریت و نظارت هر چه بهتر موارد اشاره شده اقدام به اینکار شده است که نتیجتاً درآمد حاصل از پرداخت هزینه پارک خودروها جهت توسعه زیرساختهای شهر کرمانشاه هزینه خواهد شد.

وی ادامه داد: دریافت هزینه پارک خودرو با مصوبه شورای اسلامی شهر کرمانشاه صورت می گیرد که بر مبنای خود اظهاری شهروندان و بدون دخالت نیروی انسانی صورت می گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه در پایان گفت: سامانه مدیریت الکترونیک و پارک حاشیه معابر کرمانشاه با مصوبه شورای هماهنگی ترافیک استان که در ۳۶ محور اصلی شهر کرمانشاه در ۳ اولویت بر اساس تراکم خودرویی و میزان تردد با ظرفیت تقریبی ۴ هزار جایگاه پاک در شهر کرمانشاه اجرا می‌شود.

گفتنی است که به منظور ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی اجرای طرح جلسات هماهنگی در محل حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با حضور سرهنگ الماسی رئیس پلیس راهور شهرستان، مهندس سید احسان احسانی رئیس کمیسیون شهرسازی و ترافیک شورای اسلامی شهر کرمانشاه و دکتر وحید شامبیاتی رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری ومشاورین پروژه برگزار شد

اخبار مرتبط

نظرات