رفتن به بالا

«میلکان بخوان ، بیشتر بدان»

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October

به گزارش میلکان آنلاین،شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان برای همه دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان نظارت کاملی بر روند اجرایی شدن مصوبات این ستاد دارد و با افراد و دستگاه هایی که […]

به گزارش میلکان آنلاین،شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان برای همه دستگاه های اجرایی، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان نظارت کاملی بر روند اجرایی شدن مصوبات این ستاد دارد و با افراد و دستگاه هایی که در این زمینه قصوری داشته باشند، برخورد می شود. 
وی تصریح کرد: سلامت شهروندان موضوعی نیست که مورد مسامحه قرار گیرد، بنابراین در این زمینه اغماضی نخواهیم داشت و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی و قاطع انجام می گیرد. 
دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: قطعا اجرای این مصوبات به نفع همه مردم استان خواهد بود و به قطع زنجیره انتقال این بیماری و سلامت شهروندان منجر می شود. 
وی در ادامه به برخی شایعه پراکنی ها از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون اشاره کرد و گفت: یکی از شایعاتی که در دو ماه اخیر مطرح شد، درخصوص چگونگی نحوه کفن و دفن متوفیان مبتلا به این بیماری بود که توسط افراد مغرض و با هدف تشویش اذهان عمومی و ناامید کردن مردم اقدام به انتشار این شایعات و نشر اکاذیب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می کردند. 
کرمی با تاکید براینکه برخورد با انتشاردهندگان این شایعات در دستور دستگاه قضایی است، عنوان کرد: همچنین طبق بخشنامه دادستان کل کشور، دادسراها به انجام نظارت های ویژه بر رعایت مسائل شرعی در تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان در استان‌ها می‌پردازند. 
وی بابیان اینکه طبق فتوای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) کفن و دفن متوفیان براساس رعایت دستورالعمل های بهداشتی با نظارت کارشناسان حوزه های مربوطه انجام می گیرد، متذکرشد: سازمان آرامستان های کرمانشاه نیز به راه اندازی و تجهیز مکان مناسب جهت تغسیل و تکفین اموات موارد خاص اقدام کرده است. 
دادستان کرمانشاه تاکید کرد: درحال حاضر تغسیل و تکفین کلیه اموات ارجاعی به سازمان آرمستان های استان طبق موازین شرعی و بهداشتی صورت می گیرد. 
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش‌های دستگاه‌های قضائی و اجرایی و کادر درمانی جز با همکاری و همراهی مردم به نتیجه نمی‌رسد، اعلام کرد: از مردم انتظار می رود که توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و با پرهیز از ترددهای غیرضروری، برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کنار عوامل تأمین کننده سلامت باشند.
کرمی در پایان با تقدیر از همت بی وقفه و تلاش‌های خستگی ناپذیر جامعه پزشکی استان، برای همه بیماران کرونایی آرزوی صحت و سلامتی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات